MK-galla 2016

3D-modellering

Vinner:
Robin Kjelbye Ruud – 3D bug

Aurora Lauvanger – 3D bug

Eyleen Angelina Koch – 3D bug and strawberries

Silje Hjelmeland – Spider

Thea Corneliussen – Robot

 

Animasjonsfilm

Vinner:
Emilie Iversen – De gangene huden ikke bare dekker kroppen

Carina Halvorsen – Prinsesse

Mathilde Bratlie – My first time

Susanne Svensen – Eventyret om en melodi

Susanne Svensen – Holdningskampanje for barn på flukt

 

 

Fiksjonsfilm

Vinner:
Simen Samuelsen, Kristian Trana, Magnus Sølvberg, Nicolai Urbina og Kim Morten Buer – Brevet fra Santiago

Daniel Nilssen, Tobias M. Erlandsen, Sahil Singh – Shards of A Life

Lucas Harboe, Sergiy Turchyn, Ole Johnsen, Andreas Gundersen og Oskar Taha Roof – Omelett

Trine Vestli Andersen, Sebastian Skappel Price, Sten Erling Kind Hagen og Martin Linker – Milla

Marius Edvardsen, Daniel A. Nilssen, Tobias M. Erlandsen – The Unknown

 

Kampanjefilm

Vinner:
Magnus Sølvberg, Martin Daldosso, Kristian Langehaug – Gratis kondomer

Eirik Skjervold, Natalie Nedeltchev, Melinda Sulejmanova – Hjelp til selvhjelp

Nadia Pettersen, Mathilde Brillanti, Elisabeth Bruu – Redd barna-kampanje

Sahil Singhl, Tobias M. Erlandsen, Marius Edvardsen og Louise Vita Brevik – Hoppe av i svingen?

Tobias M. Erlandsen, Daniel Nilssen – Statens vegvesen

Musikkvideo

Vinner:
Michelle Høien, Maria Berglyd, Bao Vo – «Sivert Sivertsen: Why I Need You»

Emma Grindeland Abu Younis, Nina Kolstad, Pernille Weden Wærstad, Emma Grindeland Abu Younis – «People Help The People»

Nadia Pettersen, Mathilde Brillanti, Elisabeth Bruu, May Wongvijarn – «Jealous»

 

Åpen klasse film

Vinner:
Morten Malerstuen, Maria Berglyd, Simon Bonafede og Anders Engen – Alt For pengene

Emma Strøm, Michelle Herlung Høien, Vi Dan Tran, Espen Pedersen og Sayan Rasuli – nettvett.no

Pernille Wedén Wærstad – Parallax

 

Kampanjefoto

Vinner:
Malene Johansen – #mycalvins

Carina Halvorsen – The Body Shop

Christian Heredia – Skamløs

Remi Miguez – Hugo Boss

 

Magasinfoto

Vinner:
Emma Edvartsen – Magasinfoto

Lise Thunes – Magasinfoto

Sami Hatlevoll – Magasinfoto

Tim Sandvid – Magasinfoto

 

Reportasjefoto

Vinner:
Helle Myrvold – Pensjonisten

Jakub Ciaputa – Centrum Tigers Slam

Julie Reklings Holmen – Ballet

Maja Karseth – Rebell

Bettina Gravdal – Uten tittel

 

 

Åpen klasse foto

Vinner:
Natalie Nedeltchev – Feminin & maskulin

Camilla Hagander – Selvportrett

Elizabeth Nilssen – Feminin & maskulin

Emilie Hartmann – Feminin & maskulin

Herman Haddeland – Feminin & maskulin

 

Grafisk design

Vinner:

Matilde Bratlie – Grafisk pakke

Malene Johansen – Alarmtelefonen

Sara Boquist – Magasin-design

Simen August Rem Urkegjerde – Wired cover

 

Grafisk kampanje

Vinner:
Simen Selboskar, Mikkel, Jonathan og Ylva Strand – Deathtrip

Emilie Iversen – Madshus

Mustafa Rahimi – Diesel

Pernille Wedén Wærstad – Hjelpelinjen

Tobias Walle, Morten Kværna, Rhino Breiland – Deathtrip

Magasin-cover 

Vinner:
Simen August Rem Urkegjerde – Wired

Emilie Hartmann – Allure

Mari Follerås Myhre – Escape

Helle Myrvold – The Royalty

Åpen klasse grafisk

Vinner:
Robin Kjelbye Ruud – Blur

Christian Heredia – Vogue

Mathias Teodor Storm-Mathisen – bokomslag

Solveig A. Fuglesang – bokomslag

Hørespill

Vinner:
Marcus Bekkelund, Trine Andersen, Chris Andersen, Josefine Ancona – Farlig spill

Simen Selboskar og Mikkel Skognes – Byens metafysikk

Morten Malerstuen, Elizabeth Nilssen, Helle Myrvold, Vanessa Karami – Indre frykt

 

 

Lydarbeide for kampanje

Vinner:
Melchi C Ezimoha Sparby – Tesla

Chi Bao Vo- John Levis

Ingvild Lund Moe – Fanta

Karoline Rustad – Coca Cola

Simen Selboskar, Mikkel Skognes, Jonathan Afsar og Ylva Strand – Deathtrip

 

 

 

Musikkproduksjon

Vinner:
Chi Bao Vo – Ida Sofie Holmen: “It Doesn’t Even Matter”

Karoline Rustad – Thinking Out Loud (cover)

Marcus Andre Bekkelund – “Audien min” (egen låt)

Markus Steen-Sydow – “Serpent Road” (egen låt)

 

 

Nyhetstekst

Vinner:
Lise Bjørnson Thunes – Dagligrøykerne bor på østkanten

Mari Follerås Myhre – Nytt bibliotek på Furuset

Thea Draskovic – De beste årene av livene deres

Silje Flo Røsten – Den nye fraværsgrensa

Aurora Lauvanger – Skjemmes du?

 

Reportasjetekst

Vinner:
Frida Norderhaug – Hjulaften

Elise Andersen – Å leve med skam

 

Madeleine Stuedal – Latter og pils

Mari Follerås Myhre – En sammensveiset gjeng

Mathilde Bergene Bratlie – Pubkveld for smartinger

 

Årets nykommer

Vinner:
Robert Lisita, Oskar Roof, Lucas Harboe, Sergiy Turchyn: Natur VGS – Skogbruk & landbruk

Liz Brenda – ID-magasin

Ottar Hagen Thorstvedt – Egen låt

Nabil Raza – Magasinforside

Anders Engen, Morten Malerstuen, Silje Hjelmeland, Thea Corneliussen – Natur VGS: Skogbruk & landbruk

 

Liz Brenda ID-magasin MK1

Nabil Raza, magasinforside, MK1

 

 

 

 

 

 

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *